Apie puslapį

http://www.yogi.lt/wp-content/uploads/2009/08/31390026.jpg

Šis žiniatinklio puslapis buvo sukurtas 2008 metais. Tai viena iš nedaugelio mūsų šalyje susižinojimo erdvių, kurioje galima rasti dvasinių rašinių, įvairios dalykų apie dvasingumą. 2013 metais atėjo laikas kiek atsinaujinti, pakeisti skaitmeninius „rūbelius“.

 Tačiau ir mūsų suvokimas, pasaulėjauta nestovi vietoje. Štai vietoje užsienietiško žodžio „Portalas“ atsirado „Žinyčios vartai“, o vietoje žodžio „pasaulėžiūra“, manytume, gilesnius dvasinius klodus atspindintis – „pasaulėvyda“. „Jogų pasaulėžiūra“ pakeista į „dvasinę pasaulėvydą“.

 Tiesa, jogos čia netaps mažiau: juk vis tik šie žinyčios vartai vadinasi yogi.lt! Tuo pačiu, šalia jogos tradicijų gilią šaknį leidžia teosofiniai rašiniai ir mokymai, o taip pat ir Lietuvos Dvasią atliepiantis Žinojimas, primenantis mūsų seniausias tautos šaknis ir pagaliau – bendrinę, pamatinę Protėvių Pasaulėvydą arba tiesiog Vydiją.

 Šis amžius – tai apjungimo amžius. Šiuolaikinis žmogus jau gali tai daryti. Gali suvokti ir priimti, kad Dvasia vystosi daugeliu kelių. Juk jeigu būtų tiktai vienas, gal būt jis tiktų tik vienam žmogui, – kaip sakydavo Šri Ramakrišna.

 Daugelis šių rašinių – ne penas protui. Jie veda giliau – per dvasinę pajautą, į Suvokimą arba Mokšą. Turime gražų lietuvišką žodį „nemokša“, o šis puslapis veda į priešingą nemokšai būseną – mokšą.

 Beje, nepriimkite to pernelyg rimtai. Kaip sakė vienas sąmojingas žmogus „rimtumas – tai būdas paprastus dalykus paversti sudėtingais“. Todėl ir ateityje nevengsime jogų anekdotų skyrelio… Gal būt visas šis pasaulis – daugiau ar mažiau nusisekęs anekdotas?

 Daug yra klausimų. Kas yra Sąmonė? Kas yra Žmogus? Kas esame ir kur einame? Kur mūsų namai? Tik ramus protas, darnūs jausmai įgalins mus Suvokti. Nei tie klausimai, nei atsakymai į juos nėra svarbūs. Esmingas dalykas yra Būsena, kurioje esant jie užduodami bei gaunami atsakymai. kartais būna vien tyla ir ji yra atsakymas.

 ***

 Visi žmonės yra Jogai – tik vieni apie tai žino, o kiti dar ne. Šis puslapis skirtas tiems, kurie jau žino. Ir tiems, kuriems šis žinojimas bunda. Joga mūsuose suprantama dažnai gana siaurai. Kaip mankštos rūšis, arba kaip neišaiškinti psichofiziologiniai pasireiškimai. Dažnai įsivaizduojame pelenais išsitepusį barzdotą “jogą”, savaitėmis gulintį ant vinių. Arba sportininką gimnastą, gražiai atliekantį įvairius pratimus. Medituotoją, sėdintį kur nors kalnuose. Tai vis žmogaus mąstymo sąvokos. Joga nėra išoriniai pasireiškimai. Nes pastaruosius apsprendžia vidinės sąmonės būsenos. Mums Joga pirmiausia yra vidinė tyla, kurią dera atrasti savyje. Išorėje tai pasaulėžiūra ir pasaulėjauta, proto ir širdies keliai, kurie susilieję į vieną upę tampa dvasine PASAULĖVYDA.

 Šiandien Joga yra daugiau, nei vienos šalies ar jos tradicijų atspindys. Ji tiek pat indiška, kiek ir lietuviška. Išoriniai veiksmai, pratimai ar apeigos gali būti skirtingi, tačiau vidinė Esmė glūdi už jų, būdama vieninteliu ir nekintančiu Aumeniu.

 Būdami Europos gyventojais ir lietuviais, prisimindami bei puoselėdami savo tautos patirtį bei apeigas, galime gerti iš Amžinosios Išminties šaltinio, kuris yra vienas visai žmonijai. Žinojimas, kurį turėjo mūsų protėviai, buvo beveik užmirštas. Prisiminti padeda Motina Indija, joje gyvenantys mokytojai ir šventieji.

 Jau greitai ateis laikas, kai pamažu imsime vis daugiau prisiminti prisiminti ir riboženkliai tirps toliau. Šiame Žinojime susijungia visi keliai ir tradicijos, Vakarai ir Rytai. Nėra nieko, kas mus skirtų. Viena Žmonija, viena Sąmonė, vienas Žinojimas. Toks yra dvasinės Pasaulėvydos kelias.

 ***

 Apie Jogą bei kitas dvasines praktikas labai daug parašyta, tačiau visa tai išsklaidyta nesuskaičiuojamuose pasaulinio žiniatinklio dalyse. Dabartiniais laikais pasirodė labai daug rašinių šiomis temomis. Tapo būtina atlikti parinkimą – kas iš tikrųjų yra vertinga, o be ko galima apsieiti. Tai pirmas toks bandymas lietuviškame žiniatinklio puslapyje sukurti rinkinį apie Jogą bei kitas dvasines pratybas. Tikimės, kad joje atsiras vis daugiau knygų bei straipsnių ir lietuvių kalba.

***

OM ASATO MAM SAT GAMAYA

TAMASO MAM JYOTIR GAMAYA

MRITYOR MAM AMRITAM GAMAYA

Om vesk mane iš nežinojimo į Žinojimą

Iš tamsos į Šviesą

Iš mirties į Amžinybę

Agnės Marijos nuotr.