D.Cardelle: pasaulio siela

  Šiuo metu spaudai ruošiama Frank David Cardelle knyga „Pasaulio siela: Gydome ir keičiame sąmyšio apimtą pasaulį“. Autorius yra senos indėnų gimines atstovas ir tai dvelkia jo tekstuose. Suprantama, kad pateikiama išmintis nėra nauja. Juk visos religijos ir dvasinės kryptys jau tūkstančius metų kalba apie vieną ir tą patį. Tik vis kitais žodžiais. Daugelis drąsuolių bandė pakeisti pasaulį. Šiandien daugelio jų neprisimename net vardų. Išvada viena ir labai paprasta. Negalime pakeisti pasaulio. Tačiau galime pakeisti save, savo požiūrį į pasaulį. Savo charakterį. Kai tokių, kurie suvokia kaitos būtinybę ir keičiasi, atsiras pakankamai daug – ims keistis ir pasaulis. Mūsų neturėtų pernelyg jaudinti klausimas, kiek yra tų, kurie eina sąmoningumo keliu. Svarbiausias klausimas – keistis patiems.

Pateikiame nedidelę ištrauką iš rengiamos spaudai knygos.

 ***

 “Taigi, kokias vizijas žmonės kuria apie mūsų pasaulį? Rašydamas šią knygą, dairiausi pavyzdžių ir kai kuriais jų norėčiau su jumis dabar pasidalinti. Stengsiuosi trumpinti, nes vizijos yra suformuotos plačiau ir užimtų nemažai vietos šiame skyriuje.

 Jei paanalizuotume visuomenėje žinomų žmonių mintis , rastume kai ką įdomaus. Pavyzdžiui, Dalai Lamos naujo pasaulio vizija – tai brolija ir seserija bei didesnė atsakomybė vieniems už kitus. Buvęs Pietų Kalifornijos universiteto profesorius Levas F. Buskalija (Leo F. Buscaglia) turėjo geresnio pasaulio viziją ir grindė ją, meilės ir teisingumo pagrindais, t.y. orumu, kūryba, laisve, ir džiaugsmu. Britų aktorius Seras Peteris Ustinovas mano taip: „Mūsų planetos ateitis – tai mūsų visų ateitis “.

 Nobelio taikos premijos laureato Kosta Rikos prezidento nuomone pasaulis taps geresnis, kai mes nustosime priiminėti atskirus sprendimus ir spręsime globaliau. Oficialus lyderis ir pirmasis Lenkijos prezidentas Lechas Walensa įtikinamai siūlo, kad „be naujos politikos etikos mes nepajėgūs sukurti naujo pasaulio“.

 Buvęs Čekijos respublikos prezidentas, Vaclavas Havelas dalinasi savo mintimis apie globalinę viziją sakydamas, kad siekiant pažangos, pirmiausia reikia pakeisti mūsų pačių sąmonę.

 Peržiūrėjęs minėtų asmenų nuomonę, aš apsidžiaugiau, išgirdęs mūsų jaunimo balsą. Čia pateiksiu keletą minčių apie jų įžvalgas. Studentas iš Australijos aukštosios mokyklos sako: „Aš nesu pajėgus sustabdyti karus ir badą ar padaryti ką nors daugiau, kad pasaulis būtų tobulesnis, bet aš galiu keisti savo vidinį pasaulį ir požiūrį į kitus žmones. Jam pritardamas, jaunas 14 metų studentas iš Olandijos rašo: savo dainoje „Vyras Veidrodyje“, Maiklas Džeksonas byloja apie tai, kad jei mes norime pakeisti pasaulį, mes turime pradėti nuo vieno žmogaus, nuo to kurį matome veidrodyje. Aš pats stengiuosi tai daryti ir viliuosi, kad kiti paseks mano pavyzdžiu“.

 Turiu prisipažinti, kad man patinka šių dviejų jaunuolių mintys, nes jie yra arti tiesos kaip pakeisti pasaulį į geresnį. Patys dar to nesuvokdami, jie geba matyti – jei mes norime pakeisti pasaulį tai turime pradėti nuo savęs. Aš viliuosi, kad suaugę jie gebės išsaugoti didžiąją išmintį apie gyvenimą. Išmintį, kurią daugelis mūsų jau primiršo ar iš baimės liovėsi jos laikytis.Viena, kad tiek daug mūsų suaugusiųjų visiškai tai pamiršo, arba mes bijome kaip kiti sureaguos jei mes nuspręstume laikyti mūsų žemę ta vieta. Jaunimą reikia deramai vertinti. Yra dalykų, kurių jie mus gali pamokyti, kad pasaulis būtų geresnis.“

Frank David Cardelle „Pasaulio siela: Gydome ir keičiame sąmyšio apimtą pasaulį“.

SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt