Svamis Ramajanda: „Krija joga“

Yantra_yatra7Tai unikali knyga, išleista XX a. pradžioje. Labai paprasta kalba parašyta knyga apie jogų pasaulėvydą ir jų elgesio kodeksą bei vertybes. Prieš šimtą metų Vakarų pasaulyje apie jogą buvo žinoma labai nedaug. Tai, kas šiandien atrodo savaime suprantami dalykai, tais, jau tolimais laikais buvo didelis iššūkis nusistovėjusiai pasaulėžiūrai bei tuometinio pasaulio supratimo normoms. Religijos reikšmė kasdieniame gyvenime buvo labai didelė, pasaulio samprata rėmėsi šimtmečiais nusistovėjusiomis dogmomis, o Rytų filosofija ir pasaulėjauta ėmėsi iš esmės keisti požiūrį į pasaulį, papildydama jį naujomis spalvomis, idėjomis ir suvokimais.

Ekumenizmas, teosofinės sintezės kryptys platesnį atgarsį ėmė įgauti tik XX a. viduryje, anksčiau kalbos apie religijų lygybę bei vienovę daugumos buvo atmetamos kaip erezija. Psichologija kaip mokslas susiformavo taip pat gerokai vėliau, todėl daugelis šioje knygoje dėstomų dalykų tuo metu skambėjo lyg mąstymo revoliucija.

Ši knyga parašyta labai paprastai ir suprantamai, todėl bus naudinga ne tik besidomintiems joga. Tai gyvenimo meno vadovas, pradžiamokslis siekiantiems nuolat tobulėti ir kurti harmoniją savyje bei aplink save. Ji padės jums palaipsniui keistis patiems – kas begali būti svarbiau?

Iš pradžių gali atrodyti, jog praktiškai įgyvendinti tai, kas parašyta šioje knygoje, yra sunku (ypač tiems, kas anksčiau nepraktikavo dvasinių disciplinų). Tačiau pamažu Jūs suprasite, kad tai, kas vakar atrodė nepriimtina ir neįgyvendinama, šiandien – jau išsipildžiusi realybė. Tada dar kartą perskaitykite šią nedidelę knygą. Ir tekste rasite naujų kasdienių iššūkių tobulėti, kurių anksčiau gal net nepastebėjote.

Kartu Krija Joga (apsivalymas, tyrumo siekis) yra kiekvienos dvasinės praktikos ar disciplinos pamatas, kertinis akmuo, nes čia kalbama apie požiūrį į save ir mus supantį pasaulį, elgesio normas. Be Tiesa pagrįstų minties bei elgesio standartų įvairios dvasinės technikos yra ne tik nenaudingos – įvairių galių (fizinių bei psichinių) vystymas, kartu nekuriant savyje bendrųjų vertybių sistemos, kuri Vakarų pasaulyje vadinama etika bei morale, yra nepriimtinas ir netgi kenksmingas dalykas žmogui ir visuomenei.

Knygos stilius bei terminologija yra šiek tiek senoviški, juk knyga rašyta praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau Esmė visada lieka ta pati ir šis nedidelis Svamio Ramajandos darbas dar ilgai padės žmonėms dvasiškai tobulėti, būvoti esmėje.

„Tiesa niekada nesikeičia, Grožis visada egzistuoja, o Gėris yra visa ko tikslas“, rašė Svamis Ramajanda. Tai yra nekintama ir amžina Išmintis.

Iki šiol ši knyga – viena iš mano „stalo“ knygų, pirmoji knygą, kurią perskaičiau apie jogą daugiau nei prieš du dešimtmečius. Simbolinė kelio, kuriuo einu iki šiol, pradžia. Tikiuosi, kad ji taps įvykiu ir jums.

R.G.Narajanas

***

KNYGOS TEKSTĄ GALITE RASTI ČIA.

***

SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt

Yantra_yatra7