Straipsnis: juoko joga

Straipsnis, publikuotas „The Wall Street Journal“ ir perspausdintas „Klaipėdoje“ apie juoko jogą, boksininkų jogą, dviratininkų jogą ir kitas jogas. O kodėl gi ir ne. Šri Aurobindo posakis „Visas gyvenimas yra joga“ įgauna konkretų patvirtinimą. Tik pati joga yra truputį ne tai ir ne čia…

Galima daryti kokias nori išorines praktikas ir nepraktikuoti jogos. O galima nieko nedaryti ir būti jogu. Joga yra ne išorinė, o vidinė veikla (ne-veikla). Juokas ir dviračio pedalų minimas gali tapti joga ir meditacija, o gali ir netapti.

 Vakarų žmonės dažnai plaukia paviršiuje. Joga vadiname įvairius adaptuotus pratimų kompleksus, skirtus tam, kad taptume gražesni, sveikesni ir pan. Joga neturi tokio tikslo. Ji neturi jokio tikslo. Tikslas nužudo jogą. Todėl ir mokomės atskirti netikrą nuo Tikro. Čia nėra vietos boksui ir dviračių sportui. Tuo pačiu ir yra – daryk ką nori. Jei vidinis motyvas švarus ir teisingas – pirmyn. Tiesa, šalutinių efektų būna visokių. Galima ir streso atsikratyti ir sveikatą pasigerinti. Jei yra teisingas motyvas ir pratimai (išorinė joga) atliekami teisingai. O mūsų platumose tai kol kas gana retas dalykas. Raritetas. Laimės visiems.

***

juoko_joga_str

SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt