MAŽASIS TIBETAS: ŠVENTŲJŲ KALNŲ SKAISTUVA

nubra-valley6

MAŽASIS TIBETAS: ŠVENTŲJŲ KALNŲ SKAISTUVA 2

Indijos Himalajai: Kašmyras – Ladakas, Nubros slėnis

Yatra 2_4 (2019)

Kelionės laikas: 2019 rugsėjo pabaiga – spalio pradžia

Prieš penkerius metus (2014 metais) mūsų šventklajūnos keliai vedė į Ladaką ir Kašmyrą. Ateina laikas sugrįžti į tas pačias šventas vietas, tik jau kita seka ir kokybe. Nuo Kašmyro keliausim į Ladaką. Ir pagaliau naujas mums ir nuostabiai gražus ir atokus Nubros slėnis.

Ten vėl mūsų laukia skaisti aukštuma. Kur žmogus nušvinta, kur atkrenta viskas, kas laikina ir netikra. Kiekvienam lieka gyvoji patirtis, tačiau jos negalima papasakoti ir sunku perduoti. Ir vis tik, ji yra – su stupomis ir aštriomis viršukalnėmis, su Didžiuoju Būties Džiaugsmu ir tikruoju išgyvenimu.

Šis kelias – šventklajūnio kelias – nuostabus ir ypatingas, jis nesikartoja. Nes kiekvieną kartą yra Dabar Patirtis.

Ladakh_2014

 

Iš Delio skrisime į Šri Nagarą. Kašmyras – nuostabus gamtos brangakmenis, Kašmyro Šivaizmo bei tantrizmo gimtinė. Dalo ežeras ir Mughal sodai. Pasak padavimų, čia yra šventojo Yuz Asaf mauzoliejus, kuris yra tapatinamas su Jėzumi. Ten praleisime kelias dienas. Iš ten, kelionė nuostabiai gražiais Kašmyro slėniais Ladako link.

Ladakas vadinamas Mažuoju Tibetu ir yra viena aukščiausių gyvenamų pasaulio vietų. Lankysime visą eilę Ladako budistų vienuolynų bei galios vietų. Tame tarpe ir kelis aukštikalnių vienuolynus.

Ir pagaliau – Nubros slėnis. Kelias į Nubrą veda per aukščiausią pravažiuojamą perėją pasaulyje. Jos aukštis apie 5600 metrų. Pats Nubros slėnis plyti maždaug 3500 metrų aukštyje, jis atokus, nuostabiai gražus, pripildytas gamtos galių. Visai gali būti, kad ten mūsų laukia kelionė kupranugariais. O kur kupranugariai, – ten ir smėlio kopos. Neįtikėtina, bet jos plyti taip aukštai.

Vietiniai žmonės tyliai užsimena, kad Nubros slėnis ir yra ta paslaptingoji Shangri La, kuri Indijoje dar vadinama Shambhala…

leh-nubra-valley3

 

Skrydis į Delį – iš Ladako sostinės Lėjaus (Leh).

Tikslesnis kelionės planas bus pateiktas užsirašius.

Kviečiame senus ir naujus draugus patirti šį savęs atradimo džiaugsmą kartu.

Visos žinios ir užsirašymas:

narajanas@gmail.com, tel. 869837631

Nubra-Valley2

 

Dvasinės kelionės. Ten, kur patenka ne visi…

www.yogi.lt

nubra-valley6

Nubra4