Svamis Ramajanda: „Krija joga“

Yantra_yatra7Tai ypatinga knyga, išleista XX a. pradžioje. Labai paprasta kalba parašytas darbas apie jogų pasaulėvydą ir jų elgesio būdą bei vertybes. Prieš šimtą metų Vakarų pasaulyje apie jogą buvo žinoma labai nedaug. Tai, kas šiandien atrodo savaime suprantami dalykai, tais, jau tolimais laikais buvo didelis iššūkis nusistovėjusiai pasaulėžiūrai bei tuometinio pasaulio supratimo normoms. Religijos reikšmė kasdieniame gyvenime buvo labai didelė, pasaulio samprata rėmėsi šimtmečiais nusistovėjusiais teiginiais o Rytų filosofija ir pasaulėjauta ėmėsi iš esmės keisti požiūrį į pasaulį, papildydama jį naujomis spalvomis, sampratomis ir suvokimais.

Ekumenizmas, teosofinio apjungimo kryptys platesnį atgarsį ėmė įgauti tik XX a. viduryje, anksčiau kalbos apie religijų lygybę bei vienovę daugumos buvo atmetamos kaip erezija. Psichologija kaip mokslas susiformavo taip pat gerokai vėliau, todėl daugelis šioje knygoje dėstomų dalykų tuo metu skambėjo lyg mąstymo pergaja (revoliucija).

Ši knyga parašyta labai paprastai ir suprantamai, todėl bus naudinga ne tik besidomintiems joga. Tai gyvenimo meno vadovas, pradžiamokslis siekiantiems nuolat tobulėti ir kurti darną savyje bei aplink save. Ji padės jums palaipsniui keistis patiems – kas begali būti esmingiau?

Iš pradžių gali atrodyti, jog gyvenime įgyvendinti tai, kas parašyta šioje knygoje, yra sunku (ypač tiems, kas anksčiau neatliko dvasinių pratybų). Tačiau pamažu Jūs suprasite, kad tai, kas vakar atrodė nepriimtina ir neįgyvendinama, šiandien – jau išsipildžiusi tikrovė. Tada dar kartą perskaitykite šią nedidelę knygą. Ir tarp raidžių rasite naujų kasdienių iššūkių tobulėti, kurių anksčiau gal net nepastebėjote.

Kartu Krija Joga (apsivalymas, tyrumo siekis) yra visų dvasinių pratybų pamatas, kertinis akmuo, nes čia kalbama apie požiūrį į save ir mus supantį pasaulį, elgesio pagrindimą. Be Tiesa pagrįstų minties bei elgesio būdų įvairūs dvasiniai pratimai ir būdai yra ne tik nenaudingi – įvairių galių (kūniškų bei psichinių) vystymas, kartu nekuriant savyje bendrųjų vertybių austuvos, yra nepriimtinas ir netgi gali būti kenksmingas dalykas žmogui ir visuomenei.

Knygos dėstymo būdas bei sąvokos yra šiek tiek senoviški, juk knyga rašyta praėjusio amžiaus pradžioje, tačiau Esmė visada lieka ta pati ir šis nedidelis Svamio Ramajandos darbas dar ilgai padės žmonėms dvasiškai tobulėti, būvoti esmėje.

„Tiesa niekada nesikeičia, Grožis visada gyvuoja, o Gėris yra visa ko tikslas“, rašė Svamis Ramajanda. Tai yra nekintama ir amžina Išmintis.

Iki šiol ši knyga – viena iš mano „stalo“ knygų, pirmoji knygą, kurią perskaičiau apie jogą daugiau nei prieš du dešimtmečius. Simbolinė kelio, kuriuo einu iki šiol, pradžia. Tikiuosi, kad ji taps įvykiu ir jums.

R.G.Narajanas

***

KNYGOS TEKSTĄ GALITE RASTI ČIA.

***

SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt

Yantra_yatra7