Lietuvių vardai, užrašyti prieš 630 metų

Nuotrauka0100 Kiekvienam lietuviui yra esmingas dalykas, turėti lietuvišką vardą. Per jį ateina prabočių agna ir palaikymas. Senaisiais laikais vardai buvę vaikiški ir suaugusių žmonių. Kai vaikas užaugdavo, per įšventinimus gaudavo ir naują vardą. Vėliau, atsirandant luominei visuomenei, vardai atspindėjo ir padėtį visuomenėje.

Vienas seniausių rašytinių šaltinių, kuriuose yra užrašyta daug lietuviškų vardų, yra kryžininkų daryti Lietuvos kelių aprašymai. Ten taip pat užrašyta ir prūsiškų vardų, slaviškų, vokiškų.

Pabandžiau išskirti lietuviškus, kiek pavyko atpažinti. Pamatysite, kad ir mūsų laikais daugelis vardų gyvuoja, o retus galima atgaivinti, suteikiant juos savo vaikams. Ir suaugusiems būt ne pro šal prašyti mūsų senojo tikėjimo žynių, kad jums vardą suteiktų. Kad pagaliau taptumėt suaugusiais žmonėmis… Vaikščiot su užsienietiškais yra nei šis nei tas, juk gaila ir apmaudu savo vardo neturėt…

Tad atpažinau šiuos lietuviškus vardus:

Žvalgenis, Gintilas, Eikintas, Skaudgedas, Dargis, Naibutas, Girstautas, Vaigaila, Giniotas, Vilkinas, Gedkantas, Vaidenis, Tilgaudas, Tvirbutas, Visgaila, Druneikis, Dirsė, Jaungedas, Eisutis, Visbaras, Saukilas, Vetšys, Novaldas, Svirplys, Graudas, Daugirdas, Gastartas, Romeikis, Mileikis, Gedutis, Merūnas, Kuntsė, Jakūnas, Klausgaila, Jagaudas, Raitvila, Vygaila, Jogaudas, Jociūnas, Visgaudas, Mantgirdas, Mingaila, Talutis, Manstas, Medytis, Mikulis, Goštautas, Švitrigaila, Vytautas, Kymantas, Algimantas, Songaila.

Kai kurie jų dabar išlikę pavardžių pavidalu, o kai kurie ir vardais. Kiti gerokai primiršti.

Palaikykite mūsų lietuvių bendruomenę ir jos šaknis, kad augtų ir klestėtų.

[taip pat ir į mane galite kreiptis dėl lietuviško vardo, tačiau tai dalykas rimtas ir ilgas]

Mangirdas

Vydija teskleidžias per Ugniją Šventą. Tebūnie suvokimas kaip giliausia dermė.

www.yogi.lt

OLYMPUS DIGITAL CAMERA