Paprastai metų pabaiga siejama su šventėmis ir naujomis viltimis. Tačiau, nepaisant Naujųjų metų švenčių laukimo, daugelis mūsų jaučiasi jausmiškai išsekę dėl susikaupusio nuovargio ir nerimo dėl ateities. Kaip galite padėti sau atsigauti ir nuraminti protą? Atkreipkite dėmesį į meditavimo pratybas – juk kažkada bandėte? Jos padės pagerinti kasdienę būseną ir atrasti vidinę pusiausvyrą, vidinį pasitenkinimą, tai juk esmingas dalykas, tiek artėjant naujametiniam šurmuliui, tiek grįžtant į darbus po jo.
Meditavimas plečia vidinę erdvę už minčių
Norint įvaldyti savo jausminę būseną, svarbu plėsti erdvę savo galvoje, kuri paprastai būna perpildyta minčių ir išgyvenimų. Jei įsivaizduotume savo protą kaip kambarį, perkrautą baldais ir daiktais, meditavimas yra vyksmas, kurio metu palaipsniui erdvė išsivalo ir tvarka atsiranda. Ji suteikia mums minčių aiškumo, jų tampa mažiau, atsiranda vidinė ramybė lyg be priežasties, didesnis atvirumas visiems potyriams, kurie juk vyksta dažnai nepriklausomai nuo mūsų valios ir norų.
Meditavimas padaugina mūsų smegenų išteklius, atkuria ir palaiko neuronų ryšius
Meditavimas padeda didinti neuroplastiškumą – smegenų gebėjimą keistis ir prisitaikyti atliepiant į patirtį. Tai leidžia mums greičiau mokytis ir geriau įsiminti žinias. Naudodami meditavimo būdus protui lavinti, galime išplėsti savo pažintinius gebėjimus ir pagerinti bendrą gyvenimo kokybę.
Taip pat meditavimas padeda sukurti ir palaikyti Ketinimą. Ne norą ar smėlio pilis, o jūsų pokyčių kryptį. Tai yra tvirtą ketinimą kažką nuveikti, tapti ir t.t.
Meditavimas padeda geriau suvokti savo emocijas ir jausmus
Meditavimo metu išmokstame susitelkti į dabarties akimirką, nesiblaškydami mintimis apie praeitį ar ateitį. Tai leidžia mums pastebėti, kaip emocijos kyla ir keičiasi laikui bėgant, jausmai ateina ir praeina, mintys keičia viena kitą. Užuot slopinę ar stiprinę savo emocijas, tiesiog stebime jas kaip debesis danguje. Išmokstame priimti jas tokias, kokios jos yra, nevertinti ir nesmerkti. Tai padeda mums nesusitapatinti su savo emocijomis, jausmais ir mintimis. Savo jausmų ir išgyvenimų įsisąmoninimas ir supratimas leidžia mums tinkamai atliepti į įtampą keliančius veiksnius ir priimti geresnius sprendimus nepasiduodant impulsyviems akimirkos veiksmams.
Medicinos žurnale „JAMA Psychiatry“ buvo paskelbtas didelis tyrimas, kuriame dalyvavo 400 nerimo sutrikimų turinčių dalyvių. Jie buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmosios grupės dalyvių buvo paprašyta du mėnesius atlikti meditavimus, o antrosios grupės dalyviai vartojo antidepresantus, kurie paprastai vartojami nerimui gydyti. Tyrimas parodė, kad du mėnesius kasdien atliekant meditavimą dalyvių nerimo simptomai sumažėjo bent tiek pat, kiek ir vartojant vaistus – apie 30 nuošimčių abiejose grupėse (Hoge et al., 2022).
Vos dešimt minučių reguliarios meditacijos pratybų gali padėti palaikyti psichinę sveikatą net ir įtempčiausiu metų laiku ir atgaivinti jus būsimai gyvenimo kelionei
O gal būt, atradus pusiausvyrą, žengsite ir toliau savo dvasiniu Keliu -Suvokimo link. Kas yra tas Suvokimas? Turite sužinoti patys, per savo patirtį. Pasakysiu tik tiek – atskirkime tai, kas kinta, keičiasi ir mainosi, nuo to, kas nesikeičia nuo laikų ir amžių pradžios. Pradedančiam medituotojui tai skamba kaip nesąmonė. Tačiau meditavimo metu ryškėjant stebėjimo patirčiai, pamažu atpažinsite šio Stebėtojo esmę…
Tad medituokite, būkite sąmoningi ir laimingi jau Dabar.
–
Vydija teskleidžias per Ugniją Šventą. Tebūnie suvokimas kaip giliausia dermė.
www.yogi.lt