Žmogus tunka dėl vandens trūkumo

pure-waterViena iš pagrindinių žmonių nutukimo priežasčių yra vandens trūkumas, – tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai.

Pasak jų, tai sukelia žmogaus kūno hipohidrataciją (paprastai ir lietuviškai tariant – tai vandens trūkumo pasekmės). Tada kūnas bando išsaugoti vandenį, kurdamas riebalines ląsteles. Taip atsiranda riebalų sankaupos. Ir žmonės priauga svorio.

Mokslininkai atliko tyrimus, kuriuose dalyvavo daugiau nei 10 tūkstančių vyrų ir moterų, kurių amžiaus vidurkis buvo 64 metai. Iš tyrimų dalyvių dauguma turėjo rūpesčių dėl geriamojo vandens – nebuvo pratę jo gerti pakankamai, todėl kūnui vandens labai trūko. Matyt, ir papildomo svorio (riebalų pavidalu) jie irgi turėjo prikaupę…

Atkūrus vandens pusiausvyrą jų kūnuose, žmonės pradėjo stipriai mesti svorį, o svorio netekimo vyksmas ėjosi daug lengviau. Mokslininkai padarė išvadas, jog tik grynas vanduo gali iš tiesų numalšinti žmogaus troškulį ir padėti išlikti sveikam. O deramai aprūpintas vandeniu ir maistu kūnas nelinkęs kaupti atsargų.

Beje, sultys ir gazuoti gėrimai gali turėti priešingą poveikį, nes savo sudėtyje turi labai daug cukraus.

Būtina pabrėžti, jog pakankamas vandens vartojimas yra žmogaus sveikatos pagrindas. Būtent: tyro, švaraus vandens. Kartais žmonės sako, jog vartoja daug skysčių. Tačiau žmogaus kūnui reikia pakankamai VANDENS. Sriuba yra maistas, arbata – vaistas. Kava padeda šalinti vandenį iš kūno. Todėl visada šalia kavos puodelio gerai išgerti bent stiklinę vandens.

Kiek vandens gerti? Nėra vieno ir aiškaus atsakymo, juk tai priklauso nuo daugelio veiksnių: žmogaus amžiaus, jo svorio, kūno tipo, darbo-veiklos pobūdžio, aplinkos temperatūros ir santykinio oro drėgnumo…

Galėtume pasakyti tiek – kokie bebūtų vidaus bei išorės veiksniai, žmogus turėtų išgerti mažų mažiausiai litrą tyro vandens per dieną. To galėtų užtekti, kad kūnas gautų jam būtiną mažiausią vandens kiekį ir nesusirgtų. Jei bent tiek neišgeriate – jau reiktų susirūpinti. Išties, vandens mūsų kūnui reikia kur kas daugiau.

Gal jums dažnai skauda galvą? Gali būti, kad dėl vandens trūkumo.

Greitai pavargstate, trūksta gyvybingumo? Gali būti, kad dėl vandens trūkumo.

Dažnai bloga nuotaika? Gali būti, kad dėl vandens trūkumo.

Turite rūpesčių dėl virškinimo, skrandžio ir žarnyno veiklos? Gali būti, kad dėl vandens trūkumo…

Dar vienas svarbus priminimas – klausyti savo kūno, jo siunčiamų žinučių. Ir klausyti atidžiai, nes kartais mūsų žemutinis protas nesugeba atskirti, ar kūnas norėtų pavalgyti, ar atsigerti. Tuomet mes valgome, vietoje to, kad gertume.

Pakankamai atsigerkite prieš valgį (30 – 15 minučių prieš), negerkite po valgio (taip pat maždaug 15 – 30 minučių po). Pasiimkite su savimi buteliuką vandens ir gurkšnokite dienos eigoje, po truputį. Įpraskite gerti tyrą vandenį, tada pajusite dėkingo kūno džiaugsmą. Tai pagerins ir jūsų psichologinę būseną, leis atpažinti pirminį, tylųjį džiaugsmą, esantį jumyse.

Būkite laimingi ir pakankamai atsigėrę tyro vandens.

 RG

pure-water

SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Suvokimas yra aukščiausia dermė (darna).

www.yogi.lt