Saulės laikas

Saulės laikas Lietuvoje:

www.sauleslaikas.lt 

Kas tai yra „Saulės laikas“? Tai laikas, artimiausias tikrąjam. O kas yra tas „tikrasis“? Nuo ankstyvos vaikystės žinome, kad pusiaudienis yra tada, kai Saulė atkeliauja į aukščiausią tašką danguje. Reiškia, 12.00 yra ne tada, kai užsinorime, o tada, kai nurodo pati Saulė, pati gamta.

Tik klausimas tas, jog šis laikas nuolat kinta. Todėl patogumui buvo sugalvotos 24 laiko juostos. Gyvenant vienoje ar kitoje laiko juostoje, atsiranda tam tikras sąlyginis laikas, tačiau kuris nuo tikrojo, Saulės laiko, gali skirtis ne daugiau nei 30 minučių. Tačiau žmonės nuėjo dar toliau. Vedami neišmanymo, dėl įvairių priežasčių (daugiausia minėdami išteklių taupymą) pradėjo laiką sukioti. Ir dabar turime padėtį, kai atsiranda vadinamasis „vasaros laikas“, kuris nuo tikrojo skiriasi gana ženkliai. Kai rašau šias eilutes, skirtumas Vilniuje yra apie 1,5 valandos. O Klaipėdai dar reiktų pridėti apie 20 minučių, o tai jau beveik dvi valandos!

Dalis žmonių vis dar mano, kad galima keisti viską, ką panorėjus ir nesiklausyti gamtos ritmų. O mūsų kūnas sako ką kita. Šia prasme, už žmogų daug išmintingesni šunys ir katės, karvutės ir net ožkos! Visi šie gyvūnėliai gerai jaučia gamtos ritmus ir „žino“, kiek yra valandų be jokių laikrodžių.

Saulės laiką nesunkiai galima apskaičiuoti ir patiems. Pasižiūrėkime, kada saulė teka ir kada leidžiasi. Laiko skaičiuoklėse (kalendoriuose) visada yra pateikiamas ir dienos ilgumas. Dienos trukmę padalinkime iš dviejų ir gautą skaičių pridėkime prie saulėtekio laiko. Ir gauname tikslų laiką, kada Saulė tą dieną bus savo aukščiausiame taške. O tai reiškia, kad tą valandą Saulės laikas bus 12:00, vidurdieny.

Taigi, šiuo metu, kai rašau šias eilutes, tikrasis Vilniaus Saulės laikas nuo dirbtinio skiriasi maždaug 1,5 valandos. O Klaipėdos Saulės laikas – dar daugiau.

Ką tai reiškia? Tiesiog turėkite omenyje: jei šiandien kėlėtės iš lovos medituoti ar kėlėte savo vaikus į darželį, pavyzdžiui, 06 valandą ryto, iš tiesų kėlėtės pusė penkių. Tai ypač atsiliepia vaikų sveikatai.

Sąlyginis Žiemos laikas yra artimesnis tikrąjam Saulės laikui, nors irgi yra dirbtinis (bet to jau neišvengsime), o štai vadinamas Vasaros laikas – jau visiški monai :)

Žiniatinklyje yra daug visokių patarimų – kada geriausiai keltis, valgyti ir t.t. Tiesiog turėkite omenyje tikrąjį vietovės Saulės laiką, nes žiniatinklio „žinovai“ jums turbūt nieko nepaaiškins.

O tiesa yra labai paprasta. Norime ar nenorime, mes vis vien jaučiame gamtos ritmus, jie mus įtakoja, net jei nenuorama protas ir galvoja, kad taip nėra.

Būkite laimingi jau Dabar, nes būtent Saulės laikas yra Dabar – ne į priekį ateitin (Maskvos laikas) ir ne atgal – praeitin (Briuselio – „andrikienės“ laikas). Net jei viskas kartais atrodo atvirkščiai. Būkime Dabar savo Saulės laike.

Vydija te skleidžias per Ugniją Šventą. Tebūnie suvokimas, kaip giliausia dermė (darna).

www.yogi.lt

Agnės Marijos nuotr.

*********************************************************************