Joga gali padėti krūties vėžiu sergančioms moterims

   Moterims, sergančioms išplitusiu krūties vėžiu, gali būti naudinga dalyvauti specialioje jogos programoje, sudarytoje iš nesudėtingų jogos padėčių, kvėpavimo pratimų ir meditacijos, rodo naujo mokslinio tyrimo duomenys.

„Galima nauda būtų mažesnis skausmas ir nuovargis, daugiau energingumo, atsipalaidavimo ir teigiamų potyrių“, – naujienų agentūrai „Reuters Health“ sakė tyrimo vadovas dr. Jamesas W. Carsonas (Džeimsas V. Karsonas), dirbantis Šiaurės Karolinos valstijos Darhemo mieste įsikūrusiame Duke’o universiteto Medicinos centre.

 Specializuotame medicinos žurnale „The Journal of Pain and Symptom Management“ J.W.Carsonas kartu su kolegomis pažymi, kad moterims, sergančioms pažengusiu krūties vėžiu, reikia veiksmingų būdų su vėžiu susijusiems simptomams suvaldyti. Remiantis bandomojo tyrimo rezultatais teigiama, jog „Pažinimo joga“ (Yoga of Awareness) pavadinta programa, specialiai sukurta ir pritaikyta pacientėms taip, kad padėtų įveikti skausmą, nuovargį bei emocinius sukrėtimus, regis, atitinka visus keliamus uždavinius.

Trylika moterų, kurioms krūties vėžys yra išplitęs į kitus organus, du mėnesius kartą per savaitę lankė jogos pamokas. Moterų amžiaus vidurkis siekė 59 metus, visoms joms vėžys pirmą kartą buvo diagnozuotas vidutiniškai prieš 7 metus.

Kaip nurodo tyrimo autoriai, pasirodo, programa „padėjo suteikti pastebimai daugiau kasdienės energijos ir teigiamų emocijų. Taip pat pastebėtos skausmo mažėjimo ir geresnio atsipalaidavimo tendencijos“.

Be to, mokslininkai nustatė, kad konkrečią dieną atlikus daugiau pratimų, savijauta pagerėjo ne tik tą pačią, bet ir kitą dieną.

J.W.Carsonas ir kolegos priėjo prie išvados, kad šis tyrimas „pirmą kartą suteikia numanomų įrodymų, kad joga gali būti naudinga šiai pažeidžiamai moterų, kurių tikėtina gyvenimo trukmė yra ribota, grupei“.

Reuters, Balsas.lt

SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt