GMO Lietuvoje: būkime budrūs (papildyta)

cs_gmo-freeKas iš tikro yra genetiškai modifikuoti produktai, GMO? Pasirodo, tai baisi, paslėpta griaunamoji jėga, kurios padariniai žmonijai gali būti fatališki. Atlikus mokslinius tyrimus buvo pastebėta, jog tarakonai, gyvenantys žemėje tūkstančius metų, nuo modifikuotų sojos produktų gaišta… O juk šie gyvūnėliai išgyvena netgi likę be galvos ir po dviejų savaičių nugaišta … iš bado. GMO įveikia netgi juos.

Žiurkės susilaukia labai silpnų palikuonių, 80% kurių nesulaukia brandos, o tie, kurie suauga, negali susilaukti palikuonių – tampa visiškai nevaisingi. Todėl būkime budrūs.

***

Prekyboje esantys maisto produktai, kurių sudėtyje yra GMO.

Genetiškai modifikuoti augaliniai aliejai:„Tautas“, „Aukselis“, „Grace“, „Jasmine“, „Brolio“, „Optima linija“, „Luccia“, „Omili“, „Huilor“, „Sodžiaus“, „Kolumbo“, „Saulutė“, „Augalinis aliejus“, „Oilio“, „Perla“, „Tėviškės“, „Caroli“, „Dolores“, „Lankų“, „Flarina“, „Karolina“, „Cento“, „Kooperacijos aruodai“, „Virtuosso“, „Olira“, „Pakelė“.

Margarinai, tepūs riebalų mišiniai:„Aukselis“, „Optima linija“, „Aima“, tepūs riebalų mišiniai „Sodžiaus“, „Aiwa“, „Luxua light“, 25 proc. riebumo riebalų tepinys.

Saldumynai:šokoladiniai kiaušiniai su staigmena: „ANL Heros“, „Toy Toy“, „Dino“, „Turto“, „ANL Hanny“, „Elvan“, „ANL My Chick“, „ANL Space“, „ANL Formula“, „Jungle“, „Focus“; saldainiai su žaisliuku „Chik&Duck“, saldainiai „Truffle“ su pūstų ryžių ir braškių, lazdyno riešutų kremo ir karamelės įdarais, korėtoji saldžioji plytelė „Schock“, „Safari“, „Chocair“, dražė su kakava, sukramtomi saldainiai „Toffix“ su vaisiniu įdaru, saldainiai „Extrime“ braškių, riešutų, kokoso skonio, saldainiai „Prestij Napolitan“, šokoladiniai saldainiai su ryžių trapučiais „Olivija“, šokoladiniai saldainiai „Tvist“, „Volcano caramel“, „Wonderfull“, „Dream Coconut“, „Extra Princh“, „Miško voveraitė“, „Vakaro premjera“, „Pralito“, „Vaikiška karuselė“, „Kara-Kum-Lasošči“, „Haloween“, sausainiai su pertepimu „Prens Strawbery“, pieniškas, juodasis desertinis, korėtasis šokoladas „Poltava“.

Majonezas: „Sodžiaus“, „Provanso“ (Vokietija).

Kulinariniai gaminiai: spurgos su daržovėmis, spurgos su mėsos įdaru, spurgos su džemu, spurgos su daržovėmis, kepti pyragėliai su grybais, beliašai, čeburekai, kibinai, „Kijevo“ kotletai, kotletai „Jūratė“, „Astra“, lietiniai su džemu, lietiniai su varške, su faršu, lietiniai su vištienos krūtinėle, su džemu, su plikytu kremu, vištienos blynai, kepta vištienos filė, vištienos vėrinukai, vištienos kepenėlių kepsneliai, pievagrybiai su žiediniais kopūstais, vištienos kotletukai su džiovintomis slyvomis ir abrikosais, kalakutienos maltinis, kiaulienos šnicelis, keptas karbonadas, naminiai balandėliai, rauginti kopūstai su dešrelėmis, egzotiškas kepsnys, įdaryti baklažanai, pakepinta kiauliena su svogūnais, užkepėlė „Mano mėgstamiausia“, keptos kepenėlės, fermentinio sūrio kepsnys, kepsnys „Kelmas“, netikras zuikis, „Šeduvos“ muštinis, maltinukas su sūriu, bulviniai laiveliai su faršu, su daržovėmis, lazanija, plovas, krabų lazdelės tešloje, žemaitiškas blynas, tinginio cepelinas, bulvių plokštainis, vėdarai, žirniai su rūkytomis ausimis, kepta jūros lydeka, jūros lydekos filė tešloje, tradicinis kiaulienos šašlykas.Salotos:su špinatais, aštriosios morkų, brokolių ir žiedinių kopūstų, Pekino kopūstų, pupelių, burokėlių, krabų su ryžiais, kaimiškos silkių, morkų, kopūstų, brokolių ir žiedinių kopūstų, gaivinančios, egzotiškos, lęšių, su rūkytomis kiaulių ausimis, „Vasarėlė“, „Itališkos“, „Gaiva“, „Ruduo“, „Pavasarinės“, „Gardžiosios“, „Svaja“, „Meksikietiškos“, šviežių daržovių, pupelių su pievagrybiais, vištienos su ryžiais, silkių „Egzotika“, tuno, krevečių su makaronais, marinuota silkė su svogūnais, silkė su majonezu ir pievagrybiais.

Šokoladinė plytelė „Dinastija“, „Safari“, šokoladiniai vafliai „Smakdown“, saldainiai „Vkus leščiny-siurpriz“, šokoladinis kremas „Cikonella“, riešutinis tepamasis kremas „Finetti“.

2 pavadinimų maisto papildai „Memortop“, „Soupseen“.

1 pavadinimo sausa bulvių košė „Mivina“.

1 pavadinimo greito paruošimo makaronai „Mivina“.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

ČIA GALIMA RASTI NUOLAT ATNAUJINAMĄ GENETIŠKAI MODIFIKUOTŲ MAISTO PRODUKTŲ SĄRAŠĄ.

 

-SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą

www.yogi.lt