TREČIOJI PILIGRIMINĖ KELIONĖ Į ŠVENTĄSIAS VIETAS. HIMALAJAI.

   PILIGRIMUS KVIEČIA JAU TREČIOJI KELIONĖ Į ŠVENTĄSIAS JĖGOS VIETAS. Į JOGŲ SOSTINE TITULUOJAMĄ RIŠIKEŠĄ IR TOLIAU – Į PASAULIO ŠVENTYKLĄ HIMALAJUS BEI ŠVENTOSIOS UPĖS GANGOS IŠTAKAS – SAVĘS LINK.  

 Yatra.LT-2011:  Rishikesh-Gomukh (Gangos ištakos)

Data: 2011, Rugsėjo pab. – spalio pr.

                 

Programa:

1 diena: skrydis Vilnius Delis;

 

2 diena: vykstame iš Delio -į jogų sostinę Rišikešą, Apsistojame Krija jogos ašrame;

 

3 diena: meditacijos, jogos praktikos Krija jogos ašrame; Susitikimas (Darshan) su Krija jogos meditacijos Meistru sw. Shankarananda Giri.

 

4 diena: praktikos Krija jogos ašrame, kelionė pėsčiomis aplink Rišikešą, apsilankymai Sivananda ir Dayananda ašramuose;

 

5 diena: Praktikos ašrame, kelionė į vieną seniausių pasaulio miestų Haridvarą – Ugnies ceremonija prie Gangos (Ganga Arati);

 

6 diena: rytinės praktikos Šivanandos ašrame, pasiruošimas kelionei į kalnus;

 

7 diena: vykstame aukštyn į Himalajus Rišikešas – Utarkašis, apsilankymas žymiojoje Šyvos šventykloje, nakvynė kalnų ašrame;

 

8 diena: vykstame maršrutu Utarkašis – Gangotri, apsistojame viename iš Gangotrio ašramų;

 

9 diena: rytinė meditacija pagrindinėje Gangotri šventykloje, susipažinimas su miestu, pasiruošimas žygiui pėsčiomis;

 

10 diena: žygis į Gomukh perėją – Gangos ištakas. Tarpinė nakvynė kalnų stotyje stacionariose palapinėse 4 km. Aukštyje;

 

11 diena: pasiekiame Gangos ištakų vietą Karvės snukio ledyną- Gomukh. Meditacija. Leidžiamės į Gangotri;

 

12 diena: poilsis ir praktikos Gangotryje (arba Utarkašyje) ašrame;

 

13 diena: vykstame atgal į Rišikešą. Apsistojame Krija jogos ašrame;

 

14 diena: jogos praktikos ašrame, poilsis. Ganga Arati prie Šivanandos ašramo, Rišikešas;

 

15 diena: Rišikešas – Delis;

 

16 diena: skrydis Delis – Vilnius.

***

Apie kelionę

Rišikešas traukia lyg magnetas, savo tyliu dvasingumu, ašramais ir šventyklomis, jis primena mums, kas esame ir kuo turime tapti.

Šį kartą apsistosime krija jogos ašrame, viename didingiausių ir naujausių Rišikešo ašramų. Jo guru – svamis Šankarananda – dažnas svečias ir Lietuvoje. Ašramas pastatytas pagal unikalų projektą, kurį Mokytojas pamatė savosiose meditacijose. Labai stipri meditacijų salė, simbolizuojanti dangaus skliautą ir Zodiaką. Jau savaime pabūti ten – Viešpaties malonė ir palaima…

Taip pat aplankysime garsujį Šivanandos ašramą, esantį visai netoliese. Tai šventa vieta kiekvienam jogui – gyvoji Indijos dvasinių praktikų šerdis. Fizinėje plotmėje įkūnytas dvasingumas. Pasieksime ir Dayanandos ašramą, kurioje puikiai pasireiškia Advaitos arba Vienio (nedualumo) energetika. Ašramas yra unikalioje vietoje, prie pat Gangos, pusiasalyje.

Himalajai – tai pasaulio stogas, pasaulio šventykla. Kylant vis aukščiau, atrodo, lyg pats Dieviškumas kvėpuotų į veidą. Nedideli kalnų ašramai kvėpuoja ramybe ir šventumu. Sutinka ramiai ir oriai. Net negalima aprašyti to, kas neaprašoma. Čia kalbėti žodžiais atrodo pernelyg grubus užsiėmimas.

Gangotris – viena iš švenčiausių Indijos vietų, pasižyminčių nepaprasta galia.Kildami aukščiau, matysime vis kitokią šventąją upę Gangą, kuri maloningai apvalo visus piligrimus.

Gomukh perėja – lyg simbolinis sugrįžimas į savąsias ištakas – Namo. Geriau daugiau nieko nesakyti. Mauna (tyla žodžiais ir mintimis) – čia labiausiai pritinka.

Ir pabaigai – kam reikalingos šios kelionės? Sakoma, kad Indija, žemės širdis. Ji apglėbia ir apvalo. Dar nė vienas piligrimas nesugrįžo toks, koks buvęs. Pats Gyvenimas visa apsprendžia, o mūsų uždavinys – tiesiog parodyti jums kelią į kalnus, takeliu aukštyn… Jūsų – atsiliepti į Himalaja šauksmą, jeigu jaučiate, kad jis tikras. Ir tebūnie taip.

***

Kelionės vedliai, esant būtinybei, pasilieka teisę keisti programą pagal aplinkybes.

Mūsų grupę sudaro:

Piligriminės kelionės grupė

Kelionės vedliai:

Arnas Kazickas (Haridas) – Narayana jogos centro mokytojas, kuriam Indija, pagal nuvažiuotų kartų skaičių, jau tampa antraisiais namais.

Gintaras (Narajanas) – portalo www.yogi.lt redaktorius, jogos mokytojas ir teosofijos sekėjas, mylintis Himalajus ir jaučiantis jų dvasią.

Vietų skaičius ribotas.

Kelionės metu rytinės ir vakarinės meditacijos – privalomos. Kitos praktikos – dalyvavimas laisvas.

DAUGIAU info TEIRAUTIS: yatra.lt@gmail.com , 8 698 81198. Arnas Kazickas (Haridas).

Registracija laikoma įvykus, gavus patvirtinimą iš piligriminės kelionės organizatorių, esant reikalui, po asmeninio pokalbio.

Preliminari kelionės data: rugsėjo pabaiga – spalio pradžia.

***

OM Himalaya Namaha

www.yatra.lt

Facebook: Yatra Dvasinės Kelionės

***

…Aš vis dar sapnuoju.

 Vėl sugrįžtu į Gangos ištakas. Aš vėl Įsčiose. Būtent sugrįžtu, o ne nuvykstu, užkopiu ar pasiekiu naują tikslą.

Aš grįžtu prie savo Ieškojimų upės pradžios.

Judėdamas ilga įkalne link Karvės Snukio ledyno (Gomukh), pajuntu ėjimą prieš laiko tėkmę. Judu link vidurio, link ašies, aplink kurią sukasi visi mano gyvenimai…

Giliai kvėpuodamas atrandu – čia gimsta mano sielos ieškojimų galia. Ši jėga, iš tikrųjų, niekada nebuvo apleidusi manęs. Tik dabar atėjo laikas prisiminti tai.

Grįžtu į pradžią, kad suvokčiau pabaigą. Pabaiga atrodo vėl, kaip pirmas žingsnis. Todėl dabar lieku kur stovėjęs…

Pabundu.

(meditacija Karvės Snukio ledyne)

Himalajų didybė. Gomukh.

Šventykla Gangotryje.

Vaizdas į Gangą.

Jogų sostinė Rišikešas, Indija.

Svamio Šivanandos mahasamadhi vieta, Rišikešas, Indija

 

Ganga kiek aukščiau Rišikešo

 

Malda. Ganga prie Dajanandos ašramo, Rišikešas, Indija.