STEBĖTOJO būsenos svarba

   Savistaba arba Stebėtojo būsenos įtvirtinimas savyje yra kelias į pusiausvyrą, dar vadinamą joga. Tik tuomet ši Didžiosios Jungties su visumine sąmone būsena gali tapti tvari. Būk savo gyvenimo stebėtoju. Daugelis sako: protu suprantu, ir noriu, ir siekiu tai padaryti, tačiau… Žmogus vis dar jaučiasi esąs kūnas ir protas. Žmogus tampriai susitapatina su savo problemomis, įgytomis charakterio savybėmis. Šios savybės dar stipresnės už jo sąmoningumo daigus.

Ką daryti? Praktinėje plotmėje klausimas nėra toks paprastas, kaip kažkam gali pasirodyti. Štai pilnos ligoninės depresija, įvairiomis nerimo būsenomis ir stresais sergančių žmonių. Jiems sakoma – nurimk, nesijaudink. Tačiau labai dažnai iš to tiesiog nieko neišeina. Vaistai, ligoninė, vėl vaistai…

Vis tik praktinių būdų pasiekti Stebėtojo būseną yra daug. Tik tam reikia atsidavimo praktikai, nuoširdaus noro pradžioje, reguliarumo ir kantrybės. Rezultatai neateina iškart. Padeda malda, savo kvėpavimo stebėjimas ir daugelis kitų praktikų. Svarbiausia, pamažu mokytis stebėti savo gyvenimą lyg kino filmą, lyg tavęs asmeniškai tai neliestų.

Ir vienas iš geriausių būdų – bendrauti su žmogumi, mokytoju, kuris vieną ar kitą šios būsenos lygmenį jau yra pasiekęs. Didžiausia psichologų, psichoterapeutų ir visokių coucher’ių problema, kad dažnai jie negyvena tuo, ką moko. Turėdami sertifikatų, pasiskaitę knygų, ima mokyti kitus, patys dar neįsitvirtinę tame, ką moko. Taip energijos, suvokimo perdavimas neįvyksta, nes tiesiog nėra ką perduoti. Lieka išrašyti vaistų ir pasakyti: nesijaudink, viskas bus gerai… To neužtenka. Stebėtojo suvokimas turi tapti neatsiejama gyvenimo dalimi, o ne proto konstrukcija, neturinčia gyvybės: nei džiaugsmo nei ramybės.

Stebėtojas pats – yra kelias į ramybę ir džiaugsmą, tai būdas išlaikyti tokį sąmoningumą tvarų.

R.G.

***

Čia Mudži Tiruvanamalai kalba apie tai, kad problemos kyla tik tuomet, kai protas identifikuojasi su gyvenimo situacijomis, vadindamas jas „problemomis“.

ĮRAŠĄ ŽIŪRĖTI ČIA.

***

-
SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt

Stebėsena. Kullu slėnis, Himalaja. Jurijaus nuotr.

Tobulas Stebėtojas.

R.G.Narajano nuotr.