Povandeniniai akmenys jogoje

https://www.yogi.lt/wp-content/uploads/2009/03/stone.jpgPatyrusio jogos praktikuotojo Artūro Omkarovo knyga „Povandeniniai akmenys bioenergetikos pasaulyje“. Bus naudinga jogą bei kitas dvasines praktikas atliekantiems žmonėms. Autorius kalba, pasiremdamas asmeniniu patyrimu. O taip pat:

Neseniai apie jogos galimą žalą prabilo „The Daily Mail“

Čia galima pažiūrėti į minėto straipsnio atpasakojimą lietuvių kalba.

Apie įvairias dvasines pratybas dažnai kalbama, kaip apie „vaikščiojimą skustuvo ašmenimis“. Tai nėra tušti žodžiai, nors daugelis mano būtent taip, negalvodami, kad „galimos grėsmės“ yra realios būtent jiems. Nuo grėsmių fiziniam kūnui, neteisingai atliekant asanas ir kitas fizines pratybas, iki grėsmių psichikai ir dvasiai.

Pagrindinis ir pirmasis jogos mokytojo-instruktoriaus ar kitokios krypties dvasinio mokytojo priesakas turėtų būti: NEPAKENK! O jau po to – visa kita. Deja, šiandien gana dažnai sutinkamas reiškinys – atsakomybės trūkumas tarp tų, kurie moko/dėsto/veda dvasines pratybas. Gal tiksliau, tai yra baimė žvelgti plačiau, galvoti savo galva ir jausti savo širdimi, vystyti vidinę pajautą-intuiciją. Gal būt, tai tiesiog begalinis noras, sutikus Mokytoją, juo Tikėti. Taip iš kartos į kartą perduodamos klaidos, dogmos ir tiesiog prietarai. Apie Kali Jugą (tamsųjį geležies amžių), truksiantį šimtus tūkstančių metų, apie stovėseną ant galvos, kaip nušvitimo receptą ir vaistą nuo visų ligų ir dar daug visokių „linksmybių“. Kuo toliau, tuo „pasiūla“ auga. Greit jogos imsis mokyti ateiviai asmeniškai. Nes, pasak „žinančių“ – būtent jie viską sukūrė ir mums perdavė…

Povandeniniai akmenys egzistuoja. Tai yra sunkumai, kurie sutvirtina ir teikia patirtį. Juk sunkumais mes augame. Tai reiškia, kad jie įveikiami Suvokimu ir Savarankiškumu. Perteklinė drąsa gali pražudyti, o perteklinis atsargumas trukdys judėti pirmyn.

***

A.Omkarovo knyga: Povandeniniai akmenys_Omkarov

***

–SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt

https://www.yogi.lt/wp-content/uploads/2012/01/02630004.jpg

Agnės Marijos nuotr.