A.Dabkevičius: Gongų garsų poveikis žmogaus bioenergetikai

   Gongų sukeliamų garsų poveikį bei meditacinį jų klausymosi procesą galima laikyti viena iš meno terapijos formų. … Muzikos panaudojimas žmonių gydymui turi labai gilias istorines šaknis. Pakanka prisiminti mūsų protėvius, kurie naudojo garsus ir šokius tam, kad galėtų valdyti gamtos jėgas ir gydyti ligas. Gydymas garsu buvo naudojamas senovės Graikijoje, Egipte, Tibete, Kinijoje, Japonijoje. Prisiminkime dar ir dabar kai kuriose Sibiro, Amazonės indėnų, Afrikos bušmenų tautelėse gyvas šamanizmo tradicijas: šamanas ritualų, gydymo seansų metu visad naudoja būgną, dambrelį, varpelius, fleitas ir kitus instrumentus, kurių pagalba gydo žmones, žemę ir atlieka lietaus iššaukimo ceremonijas. …

Muzika sustiprina bet kokį džiaugsmą, nuramina bet kokį liūdesį, išvaro ligas, sumažina skausmą, ir todėl senieji išminčiai garbino vientisą Sielos, Melodijos ir Dainos jėgą„. (Amstrongas, „Keltų poetai“).

                      Šiuo metu Lietuvoje (kaip ir visame plačiame pasaulyje) yra tęsiama ši gydymo garsu tradicija – kaip meno terapijos viena iš formų – yra atliekamas grojimas archaiškais instrumentais: gongais, himalajų dubenėliais, būgnais ir kitais instrumentais. Gongų terapijos metu vyksta labai gilus kiekvieno dalyvaujančio žmogaus vidinis transformacinis procesas, kai seanso metu renginio vedantysis pakviečia visus į šventąją paslaptingą kelionę – kelionę į save, į savo vidų. Norint pajausti, kas vyksta kelionės metu, būtina joje sudalyvauti – tai fenomenas, kurio aprašyti žodžiais lygiai taip pat neįmanoma, kaip aprašyti kas yra meilė, palaima, ar liūdesys. Kiekvienas dalyvis po seanso savo pojūčius aprašo gana skirtingai. Vieni jaučia kinestetinius kūno pojūčius – dilgčiojimus, trūkčiojimus, šalčio/karščio bangas, vibracijas, ramybę ir panašiai, kiti mato įvairius vizualinius fenomenus – dažnai dalyvaujantiems iškyla prisiminimai, nuslopinti negatyvūs išgyvenimai, ar ateities vizijos, treti turi audialinius potyrius – girdi įvairius „antrinius“ garsus, obertonus, kuriuos sukelia gongai, taip pat prisimena pokalbių nuotrupas, ir pan. Tačiau visi seanso dalyviai vieningai tvirtina, kad kelionės metu vyksta išties sakralus procesas, iš kurio kiekvienas išsineša tai, ko jam labiausiai tuo gyvenimo etapu reikia. Po seanso keletą dienų jaučiama padidėjusi psichologinė ramybė, išauga geranoriškumo, atvirumo, atjautos pojūčiai, noras kurti gerus darbus, dažniau iškyla egzistenciniai klausimai apie amžinas gyvenimo vertybes, Dievą. …

Pilnas straipsnio tekstas:

***

straipsnis-gongu-poveikis-zmogaus-bioenergetikai-1

***


SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt

Žmogaus biolaukas po Gongų terapijos.

A.Dabkevičiaus pav.