Char Dham Yatra: dvasinio Aumens link

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Char Dham Yatra: dvasinio Aumens* link

Yatra 8, 2013

Šiaurės Indija, Himalajai

 Numatoma data: 2013 spalio 3 – spalio 25 d.d. Char Dham Yatra – garsus visoje Indijoje dvasinių ieškotojų kelias Himalajuose, Utarakhando valstijoje. Šis pavadinimas atspindi, kad yra lankomos keturios reikšmingos vietos: Yamunotri (prie Jamunos ištakų), Gangotri (prie Gangos ištakų), Badrinath bei Kedarnath.

Pilnatvės asana Šivanandos ašrame.

Pilnatvės asana Šivanandos ašrame.

Visos Indijos maldininkai tiki, kad aplankius šias keturias vietas, parodomas nuolankumas dievams bei gaunamas palaiminimas ir apsauga. O keliaujant gali sutikti piligrimų, kurie gudriai merkdami akį ir šypsodamiesi, tau pasakys, juokais o gal ir rimtai įtikėję, kad esą kiekvienas apsilankęs šiose keturiose šventose vietose, gali daugiau dvasinių praktikų ir nebetęsti, nes atsikrato visos savo blogos karmos, trukdančios patirti pilnatvę ir dieviškumą savyje. Tikėsime tuo ar ne, bet tai dar vienas ženklas, parodantis, kiek svarbus yra Char Dham jatros maršrutas kiekvienam šventklajūniui.

Pakeliui turėsime keletą unikalių galimybių svečiuotis ašramuose: pradžioje apsistosime Krija jogos ašrame Rišikeše pas Krija jogos meditacijos Meistrą sw. Shankaranandą Giri, vėliau, vykstant link Gangos ištakų, svečiuosimės Utarkašyje Pilot Baba ašrame. Šis Mokytojas garsėja, kaip daugelio pasekėjų Guru, visoje Indijoje.

Pilot Baba Ašramas

Pilot Baba Ashram

Keliaudami sustosime kitose šventose ir stipriose vietose: upių santakose (Rudra prajag ir kt.), lankysimes kai kuriose šventyklose, bei nakvosime prie Tunganato kalno viršunės (Chopta) esančios šventyklos, į kurią anksti ryte lipsime ir, tekant saulei, stebėsime nuostabius vaizdus į pagrindines Himalajų viršūnes.

Bhagirati2

Paskutinis kelionės taškas Gangotri – vieta skirta ramesniam gyvenimui ir pasibuvimui – Būvai (meditacijai), trūksiančiam 4-5 dienas. Ten susitiksim su dar vienu jogos Meistru – Avadhoot Baba, kuris mus kuravo paskutinės kelionės metu Maha Kumbhameloje bei anksčiau.

Avadhoot Baba Ji

Avadhoot Baba Ji

Gangotri

Gangotri

Grižtant iš Gangotrio, pakeliui link Delio, vėl sustosime atsikvėpti Krija jogos ašrame, tapusiame antraisiais mūsų namais Indijoje.

Krija jogos ašrame. Mokytojai.

Krija jogos ašrame. Mokytojai.

*Aumuo – suvokimas, supratimas, nuovoka. Gilesne prasme – žmogaus suvoktas Aum.

 Visa informacija ir registracija:

 yatra.lt@gmail.com, tel. 8 69881198, 8 636 17 200

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kelionės vadovai:

 Arnas Kazickas, Haridas, Studijos Yoga.LT (www.yoga.lt) vadovas

Gintaras R./Narajanas , portalo www.yogi.lt redaktorius, teosofas

Organizatorius: Yatra.LT

  www.yatra.lt

Rišikešas, jogų sostinė

Rišikešas, jogų sostinė

Gangotrio apylinkės. Jau aukščiau...

Gangotrio apylinkės. Jau aukščiau…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA