Prisilietimas prie Pietų Indijos dvasios: ašramai ir šventyklos

 Piligriminė kelionė-Yatra 2012(5)

2012 vasario 17 – kovo 8 dienomis (+/-3d.)

Mieli žmonės,

Kviečiame jau į penktąją piligriminę kelionę. Šįkart keliausime po Pietų Indijos šventąsias galios vietas, šventyklas ir ašramus.

Gimsime Indijos, Mata Bharata, žemėje kartu su Šri Šankaračarja, jo gimtinėje, skleisimės pasauliui per Keralos gamtos grožybes, pažinsime formų Dievą Sai Babos ašrame, toliau ims skleistis beformiškumas ir Tyla, kaip tylos Mokytojo Ramana pamokymai, užlipsime į savo Dvasios, Įsikūnijusio Šivos, kalną, ir pagaliau – susijungsime su Kosmine sąmone Matrimandire.

Maršruto schema (kelionės trukmė +/- 21d.):

Vakarų pakrantė

Kerala, Kalady miestukas – žinoma viso pasaulio jogų-piligrimų vieta:

 

Šri Ramakrishna Advaita ašramas prie Periyar upės. Įkurtas 1936m.Tai rami ir palanki vieta tikram dvasios ieškotojui. Čia taip pat veikia mokykla, kur mokosi maždaug tūkstantis berniukų ir mergaičių.

Šri Shankaracharjos (Adi Shankara 786-820) gimimo vieta, šventykla ir muziejus. Šri  Šankaračiarja – Advaita vedantos (vienio, nedualumo) filosofijos pradininkas ir skleidėjas,  Indiškojo vienuolių (sanjasos) ordino įkurėjas, hinduizmo gaivintojas, didis jogos meistras.

 

Varkala Cliff – ne visų keliautojų atrastas rojus. Nuostabus, apaugęs palmėmis  skardžio gabalėlis, iškilęs virš vandenyno. Turtingas Ajurvedos jaukiais centriukais. Aktyviai praktikuosime jogą ir meditaciją. Ajurvedos masažai. Vaisiai ir šviežių sulčių dieta. Savasana – gilus (proto) atsipalaidavimas  Arabijos jūros horizonto linijoje…

Kanyakumari - piečiausias Indijos taškas. Ypatinga Indijos piligrimų vieta. Čia galima pamatyti tekančią ir besileidžiančią saulę keliaujant vienoje linijoje. Čia, vieną ankstų rytą, pasitiksime saulę su Šviesos mantra – Gayatri.

Mistinė Kumari Amman šventykla saloje (Kanyakumari). Čia rasime ypatingą vietą meditacijai – uolą vandenyne, ant kurios meditavo svamis Vivekananda. Susipažinsime su sv. Vivekanandos misija. Tai iškilus jogas, Indijos sakraliosios dvasinės kultūros nešėjas,  vienas pirmųjų 19 a. pab. ėmusių  skleisti Advaitos (Vienio, nedualumo) filosofines ir jogos įdėjas  Vakaruose.

Centrinė Pietų Indijos dalis

Sai Babos ašramas Putapartyje. Šri Satya Sai Baba – šių laikų Avataras, vienas iš didžiųjų Dvasinių Mokytojų, plačiai pripažintų Indijoje bei visame pasaulyje. Susipažinsime su įspūdingu ašramu, kur suplaukia piligrimai iš visų Žemės kampelių.

Rytų pakrantė

 

Chennai, Auroville (Matri mandir), jogų miestas ir Motinos šventykla. Pagyvensime Šri Aurobindo ir Motinos iniciatyva įkurtame jogų mieste, susipažinsime su jogų bendruomenių gyvenimu, koncentruosimės Kosminės sąmonės sklidiname Matrimandire.

 

Pondicheri (Sri Aurobindo Asram), Integralinės jogos įkūrėjo ašramas. Aplankysime vieno didžiųjų dabarties Jogų ir šventųjų Šri Aurobindo ir Motinos ašramą bei mahasamadhi vietą.

 

Ramana Maharshi ashram, Didžiojo Tylos Mokytojo ašramas. Pabūsime jogo ir šventojo Tylos erdvėje, pamedituosime jo ašrame bei olose, kur jis praleido daug metų.

 

Arunachal, Įsikūnijusio Šivos, kalnas. Šis kalnas – vienas iš pagrindinių Pietų Indijos piligrimystės objektų, garbinamas, Įsikūnijęs Šiva. Šivaratri metu jo viršūnėje degama Šventoji Ugnis.

***
Nuoseklią kiekvienos dienos programą galėsime atsiųsti visiems besidomintiems kelione, jei parašysite užklausą e. paštu: yatra.lt@gmail.com

Reigistracijai ir pasiteiravimui: yatra.lt@gmail.com, tel. 8 69881198(Arnas Kazickas/Haridas)

Kelionės organizatoriai ir vadovai:
Arnas Kazickas (Haridas)-studijos Yoga.LT vadovas, jogos (ne)mokytojas
Gintaras R./Narajanas portalo www.yogi.lt redaktorius, (ne)teosofas

Organizatorius: Yatra.LT (www.yatra.lt)


SATYÂT NÂSTI PARO DHARMAH – Nėra aukštesnės Priedermės už Suvokimą.

www.yogi.lt