Patarimai laimingai būčiai (antra dalis)

Tai tik patarimai. Jų visai nebūtina laikytis. Vist tik…įsiklausyk, pamedituok. Galbūt kažkuris iš jų tau padės būtent dabar. O savo Būdą Būti turi susikurti pats. Jis susideda ne vien iš taisyklių, iš esmės visi patarimai yra giliai antrinis dalykas: jei dirbi su savimi, tu kiekvieną akimirką bundi labiau sąmoningam gyvenimui, jį prajaučiant. Būdas Būti. Ką jis reiškia būtent tau?

Patarimai:

Pirma. Tau nebūtina rinktis pusę. Gali rinktis visumą, tapti Visuomiu. Dvilypės prieštaros drasko tave į dalis, žmonės ragina – greit rinkis, su kuo tu? Visuomis neskuba, jo žvilgsnis sklinda aukštai ir plačiai, Jis žvelgia iš Amžinybės. Tai Darnos kelias. Pamatyti ir suvokti visumą, o ne pusę.

Antra. Pasaulio suvokimui naudok gimtąją kalbą (kitos yra pagalbinės) ir vadink daiktus savais vardais, nesislapstydamas už nesuprantamų sąvokų. Tai suteks aiškumo tavo Keliui.

Trečia. Surask ir vystyk savo Būdą Būti šiame gyvenime. Prisiimk atsakomybę bent už save. Tai padaręs pajauti pasitikėjimą ir ramybę: tau nebereikia bijoti. Atradęs atsparą savyje, nebeprašai užuojautos, tau jos nebereikia, o šią sukurtą agną/energiją nukreipi dermingam veikimui. Toks veikimas tave dar labiau sustiprina.

Ketvirta. Nežaisk, nemanipuliuok žmonėmis ir neleisk, kad tavimi žaistų. Vystyk valią, kuri nėra žiauri, tačiau teisinga. Tuo pačiu būk atjautus kitų žmonių skausmui ir rūpesčiams. Tu esi mylinti stiprybė.

Penkta. Tavo gyvenimas mažai kam įdomus. Beveik niekam. Tik tavo šeimai, artimiesiems, kurie bus su tavimi laimėje ir nelaimėje. Saugok, šeimą, palaikyk giminę. Augink giminės medį.

Šešta. Nesureikšmink draugysčių. Draugai puikus dalykas, bet kartais jie ateina ir išeina. Leisk jiems išeiti, atėjus laikui.

Septinta. Tavo gyvenime nėra tokios sąvokos, kaip „išdavystė“. Kas tave galėtų iš tiesų išduoti? Leisk žmonėms būti tokiais, kokie jie yra. Tavo lūkesčiai, kuriuos juokais vadinu „teisėtais lūkesčiais“ yra vienas iš gyvenimo miglos pavidalų. Sklaidyk miglą paprastumu ir priėmimu. Pats davęs žodį jo laikykis šventai.

Aštunta. Meilė yra dovana, saugok ją. Tačiau atpažink gyvulinius prisirišimus ir pats nuo jų išsilaisvink. Nereikalauk meilės iš kitų, gausiai dovanok ją tiek, kiek jos turi. Jei negavai meilės atgal, nenusivilk, apsižvalgyk džiaugsmingu žvilgsniu – ir pamatysi ją visur.

Devinta. Atskirk savo svajones, vadinamas „smėlio pilis“ nuo tikro ir veiksmingo Ketinimo. Ketinimas yra kryptingas, jis sukelia veikimą ir pokyčius. Tu gali suklysti, veikimas gali būti lėtas, tačiau Ketinimas suteikia kryptį. O svajonės krypties neturi, jos savaime gali būti gražios, bet dažnai sukelia nusivylimą, nes yra saviapgaulės pavidalas. Tad surask savo Ketinimą ir veik. Pats veikimas tave stiprins. Tačiau veikdamas prisimink Darnos/Dermės dėsnį.

Dešimta. Įvaldyk savo protą ir jausmus, bet jų neužspausk. Kitaip jie išsiverš dviguba jėga. Tau padės joga, meditavimas. Netarnauk jiems tegu jie tarnauja tau. Mintys ir jausmai galinga agna, tegu ji tarnauja tavo dermingam veikimui. Šis įvaldymo kelias aprašytas šventraščiuose.

Vienuolikta. Nelauk ir nesitikėk. Už laukimo dažnai slepiasi baimės ir priklausomybės. Pažvelk joms į akis, išsilaisvink ir džiaugsmingai ženk savo puikiu gyvenimo keliu. Daryk dabar, dėk žingsnį. Jis tave sustiprins.

Dvylikta. Jei tyli ir susitaikai, kai tave žemina, pats dalyvauji tame žeminime. Niekas su tavimi nedarys to, ko tu neleidi. Išlik ramus, būk pati valia, ištark žodį, pažvelk į akis. Išlik orus, gerbk save ir kitus. Būk sąžiningas pats su savimi.

Trylikta. Vien stiprumas ne išeitis: stiprieji greitai sulūžta. Stiprus lankstumas yra kelias. Karklas linksta, bet nelūžta. Priešybių derinimas yra gyvenimo menas.

Keturiolikta. Tirpdyk savo svarbumą. Svarbumas yra atskirties (ego) apraiška. Gyvenimo strėlės smigs į tavo kūną, jokie šarvai nepadės. Tačiau kas gali pataikyti į Visuomį? Juk jis visur. Strėlė pasirenka taikinį, nebūk tuo taikiniu. Jei strėlė vis tik lekia – tu esi rėtis, pro kurį tokios strėlės pralekia net neužkliuvusios. Tu nepažeidžiamas ir saugus dėl savo plataus požiūrio ir atjautos.

Penkiolikta. Tu ne medis ir neprivalai stovėti ten, kur tave kerta. Nepasiduok visuotiniam „taip elgiasi visi“. Žiūrėk, ką dedi į save visais lygmenimis. Kas tavo maistas kūnui, protui, jausmams, dvasiai?

Šešiolikta. Tu anapus kovos. Jei kova vyksta, atrask pradą (karį) savyje, kuris kovotų už tave. Tu nesi kova, tu nesi kovotojas. Tavo šventojo Esmė visada anapus jos. Kas tu esi?

Septyniolikta. Tad sužinok, kas Esi, kur eini, iš kur esi atėjęs. Tai šio gyvenimo esmių esmė.

 

P.S. Teosofai sakydavo – būk ne praeityje, ne ateityje ir net ne dabartyje – būk amžinybėje.

 

Tai yra patarimai laimingai būčiai.

 

Patarimai laimingai būčiai (pirmoji dalis)

Vydija teskleidžias per Ugniją Šventą. Tebūnie suvokimas kaip giliausia dermė. 

www.yogi.lt

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *